Uudised

Prindi
16.09.2013

SEB 16. Tartu Rattamaratonil osales kokku üle 8100 ratturi

Maailma suuruselt kolmas maastikurattamaraton jõudis taas uue rekordtähiseni, kui eile sõidetud SEB 16. Tartu Rattamaratonil jõudis finišisse 5096 ratturit. Koos ühistreeningu ja lastesõitudega osales maratoniüritustel esialgsetel andmetel kokku koguni 8163 rattasõpra.

Pikema 89km distantsi lõpetas 3115 sõitjat ning lühema 40km distantsi 1981 ratturit. Eelmisel aastal oli pikemal distantsil osalejaid 2999 ning lühemal 1887. Kokku seega 4886 lõpetajat. Eelmine finišeerunute rekord pärines aga 2011. aastast, kui Elvasse jõudis kahe distantsi peale kokku 4925 ratturit.

„5000 piiri ületamine on korraldajate jaoks märgiline saavutus, mis olnud eesmärgiks juba kolmel eelneval aastal. Tõenäoliselt aitas eesmärgi saavutamisele kaasa võistluseelsetel nädalatel valitsenud soe ja päikseline ilm, mis viimasedki kõhklejad lõpuks rajale meelitas,“ rääkis võistluste direktor Indrek Kelk.

Kui eilsetele põhidistantsidele juurde arvestada ka lasteüritused, kus samuti uue rekordtähiseni jõuti, ning nädal varem toimunud ühistreeningu, siis osales SEB 16. Tartu Rattamaratoni programmilistel üritustel kokku 8163 suurt ja väiksemat rattasõpra. Eelmisel aastal oli see koguarv 7454.

Eilse SEB 16. Tartu Rattamaratoni ning ühtlasi ka Eesti meistritiitli maastikurattamaratonis võitis Erki Pütsep, teisena lõpetas Alges Maasikmets ja kolmandana Peeter Pruus. Naistest läks võit Lätti, kui parim oli Dana Rozlapa. Eesti meistritiitli võitis aga teisena lõpetanud Greete Steinburg, hõbeda sai naiste arvestuse kolmas Liisa Ehrberg ning pronksi Kristel Koort.

Klubide arvestuses võitis esikoha Nissan Thule Pro Team, teine oli AMPS Extreme Sport ja kolmas Hawaii Express. Firmade arvestuses oli parim Eesti Post, paremuselt teine Raadio Uuno ning kolmas Saint-Gobain Glass Estonia.

Sellel aastal saab maratonielamusi koguda veel jooksurajal. 2. Tartu Linnamaraton, 2. Tartu Tudengimaraton ja Tartu Sügisjooks toimuvad 5. oktoobril.