et en

Новости

Распечатать
16.05.2019

Tour of Estonial startiv Mihkel Räim: proloogiga tuuri ilmselt ei võida, aga kaotada võib väga palju

Järgmisel neljapäeval stardib profiratturite velotuur Tour of Estonia (UCI 2.1), mis sel aastal tuleb uue etapiga. Nimelt avab tänavuse tuuri Tallinna lauluväljaku ümbruses peetav 3,7-kilomeetrine proloog.  

Mihkel Räim (rohelise kiivriga) 2016. aasta Tour of Estonia Tallinn-Tartu GP finišis. Foto autor: Tarmo Haud

Täpselt nädal enne tuuri puhusime natuke juttu Mihkel Räimega, kes tänavu stardib Eestimaa velotuuril oma koduklubi Israel Cycling Academy koosseisus.

 

Mihkel, kuidas sul vorm ja minek praegu on?

Suhteliselt okei. Päris tippvorm ei ole, kus tunnen end „motana“, aga seda ongi karjääris ja elus väga vähe, seda ei saagi kogu aeg tunda. Aga muidu on minek üle keskmise.

 

Praegu käib Giro d’Italia esimene nädal ja teie tiim on seal teist aastat järjest stardis. Kas tunned natuke kadedust, et tahaks ikka Girol olla või mõtled pigem, et küll jõuab?

Praegu on sellest küllaltki ükskõik, sest see oli minu ja tiimi ühine otsus. Seega ei tulnud mulle Girol mittestartimine üllatuse või pettumusena. Ja vaadates sealseid ilmasid, siis ma ei ole ikka üldse kade (nt kolmapäevasel etapil oli suur vihmasadu – toim.).

 

Aga nüüd natuke Tour of Estoniast. Oli siin ka sinu enda käsi mängus, et Israel Cycling Academy Eestisse tuleb? Või on siinsed UCI punktid tiimi jaoks lihtsalt sedavõrd suure väärtusega?

Seda peab küsima spordidirektori Kjell Carlströmi käest, miks ta nii otsustas. Aga eks ma ise ikka tahtsin tulla. Koondisega on Eestis äge sõita, aga tiimiga on natuke erilisem, kuna toome kõik varustuse, sõitjad ja taustajõud minu kodumaale. Vinge! Natuke nagu vanadel aegadel, kui Eestis käisid Cofidis ja Ag2r.

Eks kui kalendrit kokku pandi, siis ma andsin märku, et tegu on hea sõiduga, punktid on saadaval ja meil on võite vaja. Kuna meil on tiim sel aastal üsna suur, siis mängis ka selles osas kenasti välja.

 

Kuidas hindad Eestisse tulevat Israel Cycling Academy koosseisu?

Ma arvan, et tegu on tugevama tiimiga, kui on praegu California tuuril. See juba näitab midagi. Ma tean, et näiteks Brändle (austerlane Matthias Brändle – toim.) on just proloogi osas väga motiveeritud. Teda ma veensin isiklikult Eestisse tulema. Brändle’il lõi tuluke põlema, sest ta pole mitu aastat võitnud – hakkas mõtlema, et peaks nüüd midagi tegema hakkama.

 

Tõenäoliselt oled sina tuuril tiimi liider? Ja eesmärk on ikka üldine paremusjärjestus, mitte etapid üksikult?

Meie eesmärk on Tour of Estonialt saada võimalikult palju UCI punkte, mida aga etappide eest üksikult väga ei saa. Seega on eesmärk saada üldkokkuvõttes etteotsa võimalikult palju mehi. Kui me Tour of Estonial väga hästi esineme, on meil võimalus UCI edetabelis teiste pro-kontinentaaltiimidega vahet vähendada. Ehk siis tegu on meie jaoks väga hea võimalusega.

Ma arvan, et finišites olen ma võib-olla tiimi liider, aga eks kõik sõltub proloogist – kui ma proloogil ennast väga ei tõesta või ees ei ole, siis tuleb kaardid ümber mängida. Eks näis, mis saama hakkab.

 

Tšehh Daniel Turek on teil kõva atrõõvide mees, kes on seal ka võite ära vormistanud. Kas eest ära saamine võib tema rolliks saada ka Eestimaa velotuuril?

Jah, miks mitte. Ma ei ole kindel, aga ta vist oli 2015. aastal Eestis peetud U23 EM-il kohal, seega võib ta Tartu GP rada mäletada (kontrollitud, Turek oli toona stardis – toim.). Kui tuul vähegi lubab, on meie peamine eesmärk teisel päeval grupp võimalikult katki teha. Mida rohkem meil mehi lõpuks ees on, seda lihtsam on teha selektsiooni. Lõppkokkuvõttes pole vahet, kes meist võidu vormistab. Aga jah, loodame natuke gruppi tükeldada, sest grupifinišisse jagub kiireid konkurente küll.

 

Kuidas mõjutab proloogi programmi lisandumine võidusõidu käiku ja sinu võimalusi?

Ma arvan, et see on väga lahe, sest siis ei hakka tuur teisel päeval pihta nullist. Mingid vahed on sees, kuigi megasuuri vahesid ilmselt ei tule. Samas võivad need mõnesekundilised vahed tähendada kokkuvõttes üsna palju. Isiklikult olen rahul ja arvan, et sprinterid on pärast proloogi niikuinii ees. Proloogiga tuuri ilmselt ei võida, aga kaotada võib väga palju.

 

Kas sõpradega Eesti koondisest on võimalik ka teatav koostöö või on huvid ikkagi liialt erinevad?

Võib-olla pärast starti paar kilomeetrit on meil samad huvid, aga hiljem võivad need natuke risti minna. Lõpuks peab siiski arvestama enda ja oma meeskonna huvidega. Samas, kui mina saan tuurilt mingeid punkte, siis need lähevad ju Eestile. MM-i ja EM-i seisukohalt on see kindlasti oluline.

--

23.–25. mail peetav UCI 2.1 kategooria profiratturite velotuur toob stardijoonele 15 meeskonda üle 100 ratturiga. Praeguse seisuga on enda osalemist kinnitanud kaks pro-kontinentaalmeeskonda (sh Israel Cycling Academy), seitse kontinentaalmeeskonda ja kuus rahvuskoondist. Mõistagi on kohal Eesti koondis. Lõplik nimekiri starti tulevatest ratturitest on selge 22. mai õhtuks.

  • Grand sponsors:

  • Grand sponsors:

  • Supporters:

  • Media Partner:

  • Official Car:

  • Neutral Service:

  • Supporting institutions:

  • Leader jerseys:

  • Live broadcast:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee