et en

News

Print
10.04.2013

Profiratturite velotuur Tour of Estonia 2013 toob kaks uut etappi

Täna, 10. aprillil toimus Rahvusooper Estonia Talveaias Tour of Estonia ehk Eestimaa velotuuri esmaesitlus, kus avaldati ka seni saladuseloori all olnud kaks täiesti uut etappi – Viimsi ja Tallinna vanalinn. 

Tour of Estonia 2013 esitlus (Karli Saul, Scanpix)

Kui Estonian Cycling Weekend 2012 profiratturite sõidud koosnesid kahest esimese kategooria ühepäevasõitudest, siis Tour of Estonia ühendab terviklikuks esimese kategooria tuuriks kolm päeva, mille raames sõidetakse neli etappi. Viimsi ja Tallinna etapid toimuvad 30. mail, tuur jätkub 31. mail Tallinn-Tartu võidusõiduga, tuuri üldvõitja selgub aga pärast viimast, Tartu GP etappi 1. juunil.

 

 

Tour of Estonia võistluste direktor Indrek Kelk selgitab tagamaid, miks Tour of Estonia loodi. „Estonian Cycling Weekendi oleme sellisel kujul teinud juba mitmeid aastaid, värskendust vajasid nii meeskonnad kui ka korraldajad. Välismaa meeskonnad on alati hea meelega Estonian Cycling Weekend-il osalenud, kuid ka neile on vaja seda suuremat maasikat, mis nad siia toob. Velotuur ongi see nn maasikas, kus ratturil on ka rohkem mänguruumi, ruumi meeskonnamänguks. Teine suur põhjus on aga suurem regionaalne kaasatus – tuur viib meid läbi 4 maakonna ja tervelt 15 omavalitsusüksuse!“ rääkis Kelk.

 

Tänase seisuga on end üles andnud 19 meeskonda, tuntumatest nimedest on esindatud pro-kontinentaal meeskonnad Vini Fantini - Selle Italia (ITA), Rusvelo (RUS), CCC Polsat Polkowice (POL), Androni Giocattoli – Venezuela (VEN). Kontinentaalmeeskondadest tuleb kahtlemata esile tõsta Astana meeskonda, mis on Tanel Kangerti ja Jaan Kirsipuu koduklubi Astana World Tour’i meeskonna farmklubi. Meeskondade ülesandmisega saab tutvuda Tour of Estonia veebilehel www.tourofestonia.ee.

 

 

Tour of Estonia 2013 kuulub Estonian Cycling Weekend 2013 programmi. Viimane ühendab suureks rattanädalavahetuseks profiratturite tuuri ning SEB 32. Tartu Rattaralli üritused.

 

Alates tänasest on avalik ka Tour of Estonia ametlik veebisait, mis koondab enda alla kogu tuuri puudutava olulise informatsiooni: www.tourofestonia.ee

  • Grand sponsors:

  • Supporters:

  • Supporters:

  • Media Partner:

  • Official Car:

  • Neutral Service:

  • Supporting institutions:

  • Leader jerseys:

  • Live broadcast:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Phone: +372 515 0360     Fax: +372 7422 536     E-mail: tartumaraton@tartumaraton.ee