et en ru

Uudised

Prindi
27.05.2017

Eestlased tegid Tour of Estonial puhta töö

Eestimaa Velotuuri teisel ja ühtlasi viimasel etapil ehk Tartu GP-l (172,8 km) triumfeeris Eesti koondise värvides sõitnud Gert Jõeäär. Üldvõidu võttis aga eilsel Tallinn-Tartu GP-l (211,2 km) võidutsenud Karl Patrick Lauk.

Foto: Ardo Säks

Tänavu amatöörina kodustel võistlustel end proovile panev Jõeäär tegi otsustava äramineku umbes 15 km enne finišit. Kohati üle 20-sekundilist edu teiste ees omanud Jõeäär edestas lõpuks peagrupis teravaimat jalga näidanud lätlast Emils Liepinsit (Rietumu Banka-Riga) ja kolmandana lõpetanud tuuri üldvõitjat Lauki viie sekundiga.

 

„Kui ma rünnaku ette võtsin, siis lootsin, et üks või kaks meest tulevad minuga kaasa, kuna siis olnuks veidi kergem seda 15 km sõita. Tavaliselt üksinda ei õnnestu lõpuni ees püsida, aga kui nägin, et juba korralik vahe on sees, siis mõtlesin, et enam ei ole mõtet tagasi vaadata,“ rääkis Jõeäär. „Tänane on karjääri üks ilusamaid päevi. Just võitude nimel tasub tööd teha!“ lisas ta.

 

Karjääri suurima võidu saavutanud Lauk rääkis pärast finišit, et liidrisärgis Tartu GP-l ringe läbida oli keeruline pigem mentaalselt. „Füüsiliselt tundsin end täna päris hästi, aga minu jaoks oli tänane päev eelkõige vaimselt raske. Seda põhjusel, et kuigi mul eelmisest aastast oli liidrirolli kogemus ühelt velotuurilt olemas, siis kindlasti mitte nii suure kategooriaga võidusõidult,“ sõnas Tour of Estonia üldvõitja võistlusjärgselt.

 

Eesti koondise peatreeneri Jaan Kirsipuu oli mõistagi kõigest 20-aastase Tour of Estonia võidumehe sooritusega rahul. „Patu (Karl Patricku hüüdnimi – toim.) tõestas kindlasti oma võimet liidrirolli kanda. Mitte, et ma tema võimetes väga kahelnud oleks, aga nagu ta isegi ütles, siis psühholoogiliselt oli tal täna raske ja kutid pidid teda seal pundis natuke rahustama,“ ütles ta.

 

Estonian Cycling Weekend lõppeb homme, kui toimub 36. Tartu Rattaralli, kuhu on starti oodata üle 3500 ratturi. Teiste hulgas on stardis nii Jõeäär, Lauk kui ka Eestimaa Velotuuri üldkokkuvõttes viiendana lõpetanud Mihkel Räim.

 

Rohkem infot: www.tartumaraton.ee

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Neutral Service:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

  • LIVE veebiülekanne:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee