et en ru

Uudised

Prindi
30.05.2014

Tour of Estonia esimesel etapil jäid eestlased võidust kaugele

Täna Tallinnast Tartusse sõidetud 190km pikkuse Tour of Estonia esimese etapi võitis Vini Fantini Nippo meeskonna sõitja rumeenlane Eduard Michael Grosu. Eestlaste plaan lõpusprindis Martin Laas võidule vedada lõppes viimase kukkumisega.

Terve etapi vältel hoidis ärevust üleval juba päris alguses eest ära läinud kaheksameheline punt, kus eestlastest oli sees Endrik Puntso. „Püsisime ees ja üritasin ka vahefinišeid noppida, aga see väga ei õnnestunud,“ rääkis Puntso.

 

Kaheksamehelise grupi edu kasvas kohati juba üle nelja minuti. Jõgevas oli sellest alles 3 minutit. Luual juba 1.57 ja vahetult pärast Kukulinna mäefinišit 17km enne lõppu oli grupp taas koos.

 

„Kuna Puntsol nii hea finiš pole, siis panime meeskonnas mehed tööle, et see neli minutit kinni tõmmata,“ rääkis Eesti meeskonna liider Gert Jõeäär. „Lõpus oli selge, et mängime Martin Laasi peale, aga paraku ta kukkus“.

 

Eestlaste parimaks tõusis finišisegaduses lõpuks Risto Raid, kes lõpetas 11. kohaga.

 

Etapi võitnud Vini Fantini rattur Eduard Michael Grosu sõnul oli nende eesmärk just sprindifiniš. „Meeskond töötas terve etapi minu heaks ja ka viimane sprint õnnestus meil ideaalselt,“ rääkis ka üldarvestuses tuuri liidriks tõusnud Grosu. „Homme lähme kindlasti liidrisärki kaitsma. Rada ei tunne, aga sõidame seda homme vist 12 korda. Peaks selgeks saama,“ lisas ta.

 

Võistluste direktori Indrek Kelgu sõnul oli etapp mõnes mõttes väga rahulik, kuid samas tuli ette ka enneolematuid juhtumisi. „Kõigepeal juhtus meil väike avarii kolme tiimiauto vahel. Kannatada said õnneks ainult autod,“ ütles Kelk. „Teine ootamatus oli muidugi finiš, kus toimus üsna ränk kukkumine. Loodan, et kõik saavad terveks, aga samas äkki ongi see märk sellest, et Tour of Estonia on nüüd nii tõsine võistlus, et isegi veri lendab“.

 

Kukkumisest pääses Martin Laas kergemalt ja jalutas veel ise rattaga üle lõpujoone. Halvemini läks Baku meeskonna ratturil Daniel Klemmel, kes pärast kukkumist ka arstide abi vajas.

 

Tour of Estonia teine ja viimane etapp sõidetakse homme, kui Tartu linnatänavatel toimub 150km pikkune Tartu GP.

 

Foto: Tarmo Haud

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Neutral Service:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

  • LIVE veebiülekanne:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee