et en

News

Print
29.05.2021

Martin Laas võitis Tour of Estonia Tartu etapi, Karl Patrick Lauk kindlustas üldvõidu

Täna sõideti Tour of Estonia teine ja ühtlasi ka viimane etapp ehk Tartu Grand Prix. Eesti koondis tegi puhta töö – Tartu etapi võitis Martin Laas ja üldkokkuvõttes oli parim Karl Patrick Lauk.

Foto: Adam Illingworth

Ratturitel tuli läbida Tartus 16 linnaringi, mille hulka kuulusid nii Vanemuise kui ka Lossi tänava munakivitõus (kokku 162 km).


Sõit oli põnev, sest pidevalt rünnati, kuid lõpuringid sõideti ühtse pundina. Viimasel ringil, mil jõuti kesklinna, võttis liidrirolli Mihkel Räim, kellele järgnesid Eesti koondise poisid, eesotsas Norman Vahtraga. Lossi tänava tõusule keerates oli esimene mees Martin Laas, kohe tema taga kaks poola meest: Räime klubikaaslane Adrian Banaszek (Mazowsze–Serce Polski) ja Maciej Paterski (Voster ATS Team). Finišijoone ületas esimesena Laas, poolakad jäid kolme sekundiga maha.


Etapivõitja Laasi sõnul olid tänaseks päevaks koondisel plaanid tehtud, aga polnud veel päris kindel, kuidas see kõik välja nägema hakkab. „Patul oli lihtsalt vaja koos esimestega lõpuni jõuda. Teised kõik pidime sõitu tegema ja võib öelda, et meil läks väga hästi, olime koguaeg heas seisus ja ei tekkinud kehva olukorda. Kordagi polnud tunnet, et sõit hakkab käest ära libisema või raskeks minema,“ selgitas Laas.


Tema sõnul oli tunne hea ja Lossi tänava tõus sobis talle hästi. „Ise tundsin ka, et see tõus sobis väga hästi mulle. Eks mu tase on ka paari viimase aastaga tõusnud, see kindlasti mängib ka rolli. Olen Belgia raskeid sõite varem ka sõitnud ja see andis enesekindlust ning osavust juurde,“ nentis ta.


Teist korda Tour of Estonia üldvõidu võtnud Karl Patrick Lauk tunnistas, et sõidu ajal juhtus mitmeid tehnilisi äpardusi ja kõik ei läinud nii nagu plaanitud. „Kohe sõidu alguses pidin võtma varuratta, sest pidurid kadusid ära ja siin ilma nendeta kuidagi ei saa. Eks varurattal üsna ebamugav oli, aga harjusin ära. Viimasel paaril ringil ei töötanud ka varurattal enam käigud hästi, sest aku sai tühjaks,“ selgitas Lauk sõidu käiku. Küll aga tunnistas ta, et tunne oli hea ja tegelikult läks kõik hästi. „Lõpp hea, kõik hea. Eks see rahulolu jõuab kohale natukene hiljem,“ rääkis Tour of Estonia 2021 võitja Lauk. 


Tänasele Tartu GP etapile läks peale 98 ratturit, kellest sõidu lõpetas 52.


Tuuri üldarvestuses oli aktiivseim rattur, kes ka rohelise särgi selga sai, Martin Laas. Mäekuninga ehk punase särgiga lõpetas poolakas Marceli Boguslawski, parima noore ehk valge särgiga Ampler Development Teamis sõitev soomlane Antti Jussi Juntunen. Parim meeskond oli Eesti koondis.


Tartu GP tulemused leiab SIIT.


Viimase kilomeetri video SIIT.

  • Grand sponsors:

  • Grand sponsors:

  • Supporters:

  • Media Partner:

  • Official Car:

  • Supporting institutions:

  • Leader jerseys:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Phone: +372 515 0360     Fax: +372 7422 536     E-mail: tartumaraton@tartumaraton.ee