et en

News

Print
10.05.2023

Maikuu viimane nädalavahetus toob profiratturid Eestimaa teedele!

Mai viimasel nädalavahetusel toimub kahepäevane meeste Tour of Estonia ning naiste ühepäevasõit Ladies Tour of Estonia. Proffidele saab kaasa elada raja ääres ning Postimehe blogi vahendusel.

 

 

Tartu GP 2022. Autor: Hendrik Osula

Tour of Estonia saab tänavu toimuma kahel päeval: 26. mail sõidavad ratturid Tallinnast Tartusse ning 27. mail saab proffe näha Tartu linnaringidel. Naiste ühepäevasõit toimub 27. mail Tartu linna ümbruses ja linnaringidel enne meeste sõitu.

 

Võistluste direktor Indrek Kelgu sõnul on võistlus eelkõige heaks kasvulavaks eestlastele endile, kel on võimalus end Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI kalendri profiratturite sõidul tõestada. „Siin on end heast küljest näidanud ja tuule tiibadesse saanud väga paljud ratturid. Eelmisel aastal nägime lootustandvat Madis Mihkelsit Lossi tänava munakivitõusul Tallinn-Tartu etapivõitu võtmas, mis oli arvestades konkurentsi muljetavaldav. Nüüd saab mehele kaasa elada juba World Touri kalendri profisõitudel,“ räägib Kelk. 

 

Samuti ei saa vähem tähtsamaks pidada Kelgu hinnangul naiste võistlust, mis paraku ei ole veel võrreldes meeste sõiduga veel nii populaarseks saanud. „Naiste sõitu korraldame alles teist aastat, kuid juba eelmisel aastal oli näha, kuivõrd tähtis sündmus see tegelikult on. Meie naisratturitel ei ole kahjuks palju võimalusi koos teiste naistega võidu sõita ja mis saaks olla parem, kui tulla poodiumile kodupubliku ees nagu seda tegi eelmisel aastal teise koha saanud Kristel Sandra Soonik,“ nendib Kelk.

 

Võidusõitudele saab kaasa elada nii raja ääres kui ka Postimehe live blogi vahendusel 26.-27. mail. Lisaks kajastatakse seal ka 28. mail toimuvat Hawaii Expressi 42. Tartu Rattarallit.

 

 

  • Grand sponsors:

  • Grand sponsors:

  • Supporters:

  • Media Partner:

  • Official Car:

  • Supporting institutions:

  • Leader jerseys:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Phone: +372 515 0360     Fax: +372 7422 536     E-mail: tartumaraton@tartumaraton.ee