et en

Uudised

Prindi
29.05.2015

Eesti võit! Tour of Estonia esimesel etapil triumfeeris Martin Laas

Täna alanud Tour of Estonia esimesel 197,8km pikkusel etapil Tallinn-Tartu GP-l oli võidukas noor Eesti koondis, kui kõrgeima koha noppis sprindifinišis Martin Laas. Kaheksamehelisse jooksikute gruppi kuulund Laas võitles välja ka Tour of Estonia liidrisärgi.

Martin Laas triumfeeris Tour of Estonia esimese etapi finišis. Foto: Tarmo Haud

Etapi otsustavaks kohaks sai 150. kilomeetril asetsenud kuue kilomeetri pikkune kruusatee lõik, kus esines ohtralt kummipurunemise ja kannatajaks pooleks oli ka Eesti koondis. Muuhulgas jäid grupist kummipurunemise tõttu maha Mihkel Räim ja Risto Raid.

 

„Pärast kruusalõiku läks hirmsaks sõdimiseks,“ ütles võidumees Martin Laas. „Hirmus panemine käis, aga keegi otseselt ära ei saanud. Lõpuks läks kaheksane punt eest ära ja sain mina ka nende sekka. Tehti korralikult tööd kuni Narva maantee mäeni. Siis algas passimine. Olin viimase viiesaja meetri peal päris taga, aga kui oma sprindivõimed mängu panin, siis vastust ei tulnud“.

 

Homme läheb Eesti koondis kaitsma Laasi liidrisärki. Lisaks sai noor eestlane enda valdusesse ka parima noore ratturi liidrisärgi ja parima sprinteri särgi.

 

Täna oli teine Synergy Baku Cycling Projecti sõitja Ioannis Tamouridis. „Eesmärk oli püsida äraminekute hulgas. Panus oli teistel meestel, aga ette jäin lõpuks mina. Tegin, mis suutsin. Oluline on homme poodiumil olla. Aga kindlasit saab raske olema,“ sõnas kreeklane.

 

Kolmandaks tuli rootslane Gustav Höög, kes esindas ühtlasi ka Rootsi rahvusmeeskonda. „Sprint oli väga raske, Laasile vastu ei saanud. Homme olen mina tiimi liider ja proovime Rootsi meeskonnaga liidrisärki,“ sõnas Höög.

 

Kui arvestada ka rajal jagatud boonussekundeid, siis on Martin Laasi edu Tour of Estonia üldarvestuses lähima jälitaja Ioannis Tamouridise (Synergy Baku Cycling) ees 5 sekundit. Gustav Höög (Rootsi rahvusmeeskond) jääb maha 8 sekundi ja poolakas Blazej Janiaczyk (KOLSS-BDC), kes ühtlasi hoiaba ka mägedekuninga särki, jääb maha 9 sekundiga. Järgneb veel viis-kuus meest, kes on maas üle kahekümne sekundiga ning ülejäänud seltskond jääb Laasist maha juba ligi minutiga.

 

Homme ootab Tour of Estonial ees teine ja ühtlasi viimane etapp Tartu GP, kus sõidetakse 12 korda 12,2km pikkust linnaringi – kogusummas 150km. 

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee