et en

Uudised

Prindi
26.05.2016

Kirsipuu: püüame Tour of Estonia võitu kaitsta

Homme kell 11 saab Ülemiste hotelli eest stardi Tour of Estonia 2016. 15 meeskonda, nende hulgas neli tugevat pro-kontinentaalmeeskonda ja tiitlikaitsja Eesti koondis eesotsas eelmise aasta võitja Martin Laasiga asuvad 190km pikkusele teekonnale Tartusse.

Foto: Kaimo Puniste

Koondise peatreener Jaan Kirsipuu ütles täna toimunud pressikonverentsil, et Eesti koondis läheb võitu kaitsma. „Martin Laas pole ilmselt oma parimas vormis, kuna tal oli vigastuspaus aprillis, kuid meil on ka mõned teised kaardid, mida mängida,“ oli Kirsipuu tuuri eelõhtul lootusrikas.

 

„Kui homme tuleb pundifiniš, siis pole mina tingimata see, kelle peale peab mängima,“ sõnas Laas ise. „Kindlasti pole minu vorm nii hea kui eelmisel aastal, seis on praegu pigem keskpärane,“ lisas ta.

 

Kui eelmisel aastal oli Mihkel Räim oma hea sõbra Martin Laasi tiimikaaslane Eesti koondises, siis sel aastal on nad konkurendid. Räim on Cycling Academy meeskonna esisõitjaks. „Ma arvan, et õhtusöögi ajal ma Laasiga enam juttu ei räägi,“ ütles Räim naljatledes. „Ma olen veendunud, et minu tiimi poisid suudavad siin midagi korda saata. Eelkõige on nende ülesanne mind aidata ja mina pean hakkama kastaneid tulest tooma,“ lisas ta.

 

Siiski on tänavuse Tour of Estonia selgeteks favoriitideks neli pro-kontinentaaltiimi: Verva Activejet Pro Cycling Team Poolast, Novo Nordisk USA-st, CCC Sprandi-Polkowice Poolast ning Gazprom-Rusvelo Venemaalt.

 

Just Rusvelo meeskond on sel aastal näidanud suurepäraseid tulemusi. Kõige tipuks tänavuse Giro d’Italia 15. etapi võit. Ka Tour of Estonial ollakse väljas tugeva tiimiga. „Tulime siia võitma. Eesmärgid on kõige kõrgemad,“ ütles pressikonverentsil Gazprom-Rusvelo tiimi sõitja Mamõr Staš, kelle jaoks on Tartu ka väga tuttav koht. Nimelt oli ta eelmisel aastal Tartu Rattarallil teine ja ka Tartus toimunud U23 EM tuli grupisõidus hõbedale.

 

Tour of Estonia esimene etapp sõidetakse homme Tallinnast Tartusse. Rada kulgeb mööda Piibe maanteed ja läbib suurematest asulatest Järva-Jaanit ning Jõgevat. Tour of Estonia saab lõpplahenduse laupäeval kui Tartu linnatänavatel sõidetakse vaatemänguline Tartu GP.

 

Tour of Estoniale järgneb pühapäeval 35. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidavad koos ligi 4000 harrastajat 135km ja 56km distantsidel.

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee