et en

Uudised

Prindi
24.05.2018

LÄHEB SÕIDUKS! Tour of Estonia stardib juba homme

Reede hommikul algavast Tour of Estoniast (UCI 2.1) võtab osa üle 100 profiratturi 15 tiimist. Stardinimekirjade põhjal võib favoriidikoorma langetada Eesti koondise õlgadele.

Foto: Tarmo Haud

Kuuendat korda peetavale Eestimaa velotuurile tuleb Eesti koondis järgmises koosseisus: Rein Taaramäe, Alo Jakin, Karl Patrick Lauk, Risto Raid, Gert Jõeäär, Norman Vahtra ja Karl-Arnold Vendelin.

 

Esimest korda on Tour of Estonia stardijoonel Rein Taaramäe, kes igapäevaselt teenib leiba Direct Energie pro-kontinentaaltiimis. „Tunnen et vorm on hea, aga ülemäära enesekindel ei ole. Olen mägedekäigu sisse lükanud, võimsust on seetõttu mingil määral vähem, kuna kaal on mõne kilo võrra väiksem. See võib siin kätte maksta,“ ütles Taaramäe võistluseelsel pressikonverentsil. „Muidugi soovin siin võita, aga samas võin Eesti koondisele kätte mängida head kaardid,“ lisas ta.

 

Eelmisel aastal mõnevõrra üllatuslikult Eestimaa velotuuri üldvõidu noppinud ning ka Tallinn-Tartu GP-l triumfeerinud 21-aastane Karl Patrick Lauk loodab mullust vägitegu korrata. „Enesetunne on mul hea – võidusõidud, mis see kuu sõitnud olen, on olnud üpris korralikud. Ma pole veel täpseid juhtnööre kätte saanud, aga eks kodumaal oleks ikka ilus taas võita,“ rääkis Lauk.

 

Eesti koondise peatreeneri Jaan Kirsipuu sõnul on kodutiimi edušansid igati korralikud. „Paberi peal olema kõvad, reaalselt ka – kõik peaks olema küllaltki heas vormis. Eks me räägime homme hommikul sõjaplaani põhjalikumalt läbi,“ ütles ta.

 

Stardis on ka mullu Eesti parimaks meesratturiks valitud Aksel Nõmmela, kes Tour of Estonial sõidab Hollandi kontinentaalmeeskonna Beat ridades. „Me tulime siia võitma, aga kõigepealt peab ikka Tallinn-Tartu GP-le keskenduma. Eelmised aastad on näidanud, et tihtipeale pannakse esimese päevaga asjad paika,“ sõnas Nõmmela.

 

Ainsa pro-kontinentaalmeeskonnana on Eestis kohal USA-s baseeruv Novo Nordisk. Tugevamatest kontinentaaltiimidest väärivad esile tõstmist taanlaste Riwal ja hollandlaste Beat. Tutvu meeskondadega SIIT.

 

Tour of Estonia koosneb tänavugi kahest etapist. Reedesel Tallinn-Tartu GP-l (Tallinn – Järva-Jaani – Jõgeva – Tartu) on sel aastal pikkust 199,5 km, laupäeval aga sõidetakse Taaralinna südames 18 korral 9,6 km pikkust ringi – etapi kogupikkus seega 172,8 km.

 

Tour of Estoniale järgneb pühapäeval 37. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos üle 3600 harrastaja 135 km ja 56 km distantsidel.

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Neutral Service:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

  • LIVE veebiülekanne:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee