et en

Uudised

Prindi
25.05.2018

Tour of Estonia avaetapi võitis valgevenelane Karaliok

Täna sõidetud Eestimaa velotuuri ehk Tour of Estonia avaetapi Tallinn-Tartu GP (200 km) võitis grupifinišis Minsk Cycling Clubi rattur Yauheni Karaliok.

Foto: Tarmo Haud

Etapi jooksul toimus mitmeid äraminekukatseid. Näiteks enne Jõgevat pääses peagrupist minema umbes 15-meheline grupp, kus teiste seas olid ka Eesti koondislased Rein Taaramäe ja Gert Jõeäär. Jõgevale jõudes olid jooksikud juba kinni püütud, kuid kümmekond kilomeetrit hiljem proovis õnne 21-liikmeline grupp. Grupis oli ka viis Eesti koondislast ning lisaks Hollandi kontinentaalmeeskonna Beat värve esindav Aksel Nõmmela. Siiski ei jäänud ka see jooksikute grupp ette püsima.

 

Vahest päeva tõsiseim katse toimus 40 km enne lõppu, kui Luua mäefinišis lükkasid tiitlikaitsja Karl Patrick Lauk ja Nõmmela sisse teise käigu ning tegid üheskoos taanlase Andreas Lorentz Kroniga (Riwal) teiste ees vahe sisse.

 

Aga ei, 100-pealine peagrupp püüdis jooksikud ikkagi kinni ning Tallinn-Tartu GP jäi grupifiniši otsustada. Turu tänaval näitas teravaimat jalga valgevenelane Karaliok, kellele järgnesid Tour of Estonia tunamullune tšempion, poolakas Grzegorz Stepniak (Wibatech) ning taanlane Andreas Stokbro Nielsen (Riwal). Tänu edule vahefinišites tõusis tuuri üldliidriks Stepniak.

 

„Täna oli raske kellelgi eest ära minna, kuna tempo oli piisavalt kõrge. Meie meeskonna eesmärk oligi asi jätta grupifiniši peale ning mängida minu peale,“ sõnas tänane võidumees Karaliok.

 

Parima eestlasena oli Nõmmela neljas. „Tunne oli täna päris hea, meie plaan oligi proovida eest ära sõita ja mitte jätta grupifiniši peale. Saimegi Patu (Karl Patrick Lauki hüüdnimi) ja Riwali mehega eest ära, aga sain kohe aru, et selle minekuga ilmselt kaugele ei jõua. Lõpufinišiks olin üsna küpse ning täna ei läinud päris nii nagu planeerisime, aga homme on uus päev,“ ütles Nõmmela pärast sõitu.

 

Eesti koondise mehed näitasid täna küll palju initsiatiivi ning aktiivsust, kuid parimana sai Norman Vahtra 29. koha. „Sõidu käik oli üldiselt meie kontrolli all ning kui meil oli üks hetk jooksikute seas viis meest, oli meie jaoks seis põhimõtteliselt ideaalne. Aga seekord siis nii. Homme on raske päev ning Minski tiimiga ei saa kindlasti lihtne olema,“ rääkis koondise peatreener Jaan Kirsipuu.

 

Paar kilomeetrit enne lõppu leidis aset ka üks õnnetu vahejuhtum, kui kaks Eesti koondislast, Risto Raid ja Karl-Arnold Vendelin, kukkusid. Mehed viidi traumapunkti ning lähiajal selgub, mis seisus Raid ja Vendelin täpsemalt on.

 

Vaata tänaseid tulemusi SIIT.

 

Tour of Estonia lõppeb homse Tartu GP-ga, mis sõidetakse Tartu linnatänavatel 9,6 km pikkusel ringil. Kokku läbitakse 18 ringi, mis teeb etapi kogupikkuseks 172,8 km.

 

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Neutral Service:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

  • LIVE veebiülekanne:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee