et en

Uudised

Prindi
26.05.2022

Tour of Estonia proloogi võitis Poola rattur Boguslawski

Neljapäeval Tallinna lauluväljaku ümbruses sõidetud profiratturite velotuuri Tour of Estonia (UCI 2.1 kategooria) avaetapil näitas kiireimat aega Mazowsze Serce Polski meeskonna rattur Marceli Boguslawski. Madis Mihkels oli parim Eesti rattur, lõpetades viienda kohaga.

Tour of Estonia 2022. Autor: Hendrik Osula.

Boguslawski läbis tehnilise 3,7-kilomeetrise raja ajaga 5 minutit ja 14,88 sekundit, edestades teisena lõpetanud Team BikeExchange-Jayco meeskonna rattureid Alexander Edmondsoni (5.15,09) ja Kaden Grovesit (5.16,05).

 

Parima eestlasena sai Madis Mihkels (Team Ampler-Tartu2024) ajaga 5.22,20 viienda koha. Esikümnesse jõudsid veel kaks eestlast, kes mõlemad esindavad Eesti rahvuskoondist: kaheksanda koha pälvis Peeter Pruus ajaga 5.24,11 ja kümnenda kohaga lõpetas Oskar Nisu, finišeerudes ajaga 5.24,34.

 

„See oli väga raske, pidin terve raja maksimaalselt pingutama. Olen väga õnnelik, sest see on minu esimene suur võit. Eriti arvestades seda, et kohal on World Touri tiim BikeExchange. Järgnevad päevad üritan hoida kollast liidrisärki,“ rääkis proloogi võitnud Boguslawski.

 

Proloogi parima eestlasena lõpetanud Madis Mihkels rääkis, et sõidu ajal tekkis olukord, kus pika mereäärse sirge peal tulid rajale ette kaks autot. „Kuigi selline asi juhtus, siis ma arvan, et võit poleks ikkagi reaalne olnud. Analüüsisin ka treeneriga ja arvatavasti oleksin olnud pigem kolmas või neljas,“ nentis Mihkels. Ees on veel kaks etappi, kus Mihkels üritab etapivõitu edasi püüda. „Eks ma unistan etapivõidust, oleks tore see kirja saada. Kuigi BikeExchange tiimi arvestades kujuneb see raskeks,“ lisas ta.

Kõik proloogi tulemused leiad SIIT.

 

Tour of Estonia jätkub reedel, kui pedaalitakse traditsiooniline Tallinn-Tartu GP (192,6 kmkm). Tuuri lõpetab laupäevane Tartu GP (164,8 km).

 

Tour of Estoniale järgneb pühapäeval 41. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos üle 2000 harrastaja. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

 

Kõiki Tour of Estonia etappe ning ka 41. Tartu Rattarallit kannab üle ERR-i spordiportaal (sport.err.ee). Lisaks on otseülekanded leitavad Tour of Estonia ja Tartu Maratoni Klassiku Facebooki lehtedelt.

 

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee