et en

Uudised

Prindi
27.05.2022

Madis Mihkels võitis võimsa finishiga Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi

Team Ampler-2024 ridades pedaaliv Madis Mihkels võitis Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi. Tema selja taha jäid austraallane Kaden Groves (Team BikeExchange - Jayco) ja Tšehh Tomáš Bárta (ATT Investments).

Tallinn-Tartu etapivõitja Madis Mihkels. Autor: Adam Illingworth.

Tänane 192,6 km pikkune Tallinn-Tartu etapp kujunes võrdlemisi keeruliseks, kuna ratturitel tuli suurem osa ajast sõita tugevas tuules ning vihmasajus. Kui ratturitel oli juba mõnikümmend kilomeetrit sõidetud, said eest ära: Ukko Peltonen (Soome rahvuskoondis) ning Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team). Vahe jooksikute ning peagrupi vahel venis kohati pikemaks kui 4 minutit, kuid peagrupp püüdis ratturid 15 km enne finishit kinni. Seejärel sõideti ühtse grupini Tartuni välja ning oli selge, et etapivõitja selgitatakse välja Lossi tänava tõusul.

 

Parima noorraturi särgis etappi alustanud Madis Mihkels oli Lossi tänava tõusu alguses suurepärasel positsioonil ning jättis võimsas finshiheitsluses konkurendid selja taha.

 

„Päev otsa kontrollis sõitu BikeExchange ja teised tiimid väga ei sekkunud. Umbes 20 km enne lõppu rivistasime Ampleriga ülesse, sain hea positsiooni ning lõpus vormistasin lihtsalt ära. Ma ise teadsin, et ma olen tugev, aga arvasin, et teised on veel tugevamad,“ selgitas Mihkels sõidu kulgu. Tuuril on jäänud veel üks etapp, Tartu GP, mil ratturid läbivad 16 korda 10,3 km pikkust linnaringi. „Plaan on homme kõva lahing anda ning unistan tuuri võitmisest,“ sõnas Mihkels.

 

Tänase etapi järel on tuuri uus liider Tallinn-Tartu etapi teisena lõpetanud Team BikeExchange-Jayco rattur Kaden Groves. „Tiimi eesmärk tänaseks oli etapivõit ja me üritasime sõitu kontrollida. Tuule ja vihma tõttu oli sõit üsna stressirohke,“ nentis ta. Grovesi sõnul on Tour of Estonia korralik võidusõit ning tal on hea meel näha Eesti noori talente.

 

Pärast tänast etappi on tuuri üldarvestuses teisel kohal Madis Mihkels ning kolmandal eilse proloogi võitnud Poola rattur Marceli Boguslawski.

 

Tänaseid tulemusi näeb SIIT.

 

Homne programm algab Ladies Tour of Estoniaga (111,7 km) ning seejärel sõidetakse Tour of Estonia viimane etapp ehk Tartu GP (164,8 km).

 

Pühapäeval toimub  41. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos üle 2000 harrastaja. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

 

Kõiki Tour of Estonia etappe ning 41. Tartu Rattarallit kannab üle ERR-i spordiportaal (sport.err.ee). Lisaks on otseülekanded leitavad Tour of Estonia ja Tartu Maratoni Klassiku Facebooki lehtedelt.

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee