et en

Uudised

Prindi
28.05.2022

Norman Vahtra võitis Tour of Estonia Tartu etapi, üldvõit läks Leedu ratturile

Laupäeval tõmmati traditsioonilise Tartu GP-ga joon alla tänavusele Tour of Estoniale (UCI 2.1 kategooria).  Kolmest võidusõidupäevast koosnenud tuuri finaaletapi võitis finishiheitluses Norman Vahtra, üldvõidu noppis leedukas Evaldas Siskevicius.

Tour of Estonia 2022. Autor: Adam Illingworth.

 

Tänane Tartu GP etapp sõideti 10,3 km pikkusel linnaringil, mida profiratturid läbisid 16 korda (164,8 km). Kuigi terve sõidu vältel ründasid erinevad ratturid, siis lõpuni välja ühtegi tõsist äraminekut ei toimunud.

 

Küll aga sai otsustaval viimasel linnaringil peagrupilt eest ära Eesti koondisesse kuuluv Norman Vahtra, kes pedaalib Go Sport - Roubaix Lille Métropole ridades. Temaga koos läks kaasa Leedu koondise rattur Evaldas Siskevicius. Finish jäi kahe mehe peale, kuid Vahtra oli sel korral tugevam ning võttis etapivõidu. Teise koha sai Siskevicius ning kolmanda Poola rattur Patryk Stosz (Voster Ats Team).

 

Üldises paremusjärjestuses tegi leedukas Evaldas Siskevicius puhta töö. Teise koha saavutas tänase etapi võitnud Vahtra ning kolmanda Team BikeExchange-Jayco rattur Kaden Groves.

 

Võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha Eesti koondis, mägedekuninga tiitli võitis rootslane Hugo Forssell, punktide arvestuses triumfeeris Kaden Groves ning parim noorrattur oli Tallinn-Tartu etapi võitnud Madis Mihkels (Team Ampler-2024).

 

Etapivõitja Norman Vahtra: “Saime aru, et pigem teine koht, kui et punt saab kätte ja panin maksimumil lõpuni. Peeter Pruusi äraminek aitas ka väga palju, saime rahulikumalt hingata ja vaadata, mis teised teevad. Alguses lootsin, et ta läheb lõpuni, sest vahepeal koostöö ei sujunud vahe ainult kärises. Lõpuks Team Ampler kogus ennast kokku ja tõmbas vahe jälle päris väikseks,“ selgitas Vahtra sõidu kulgu. Ta lisas, et tõenäoliselt ei võitnud Team BikeExchange tuuri, kuna nad ei pruugi olla harjunud sellise väga kaootilise sõiduga, mis siin on. „Kindlasti nad on väga tugevad, aga jalgrattaspordis alati ei võida kõige tugevamad,“ ütles ta.

 

Tuuri üldvõidu võtnud Siskevicius: “Sain aru, et üldkokkuvõtte võitmiseks tuleb täiega panna ja kui tekkis võimalus, läksin koos Normaniga eest ära. Leppisime kokku, et tema võtab etapivõidu ja mina saan üldkokkuvõtte võidu. Ta elab Tartus, seega oli see võit talle hea kingitus,“ selgitas ta.

 

Parim noorrattur Madis Mihkels, kes jäi napilt ilma tuuri üldkokkuvõtte kolmandast kohast: “Tänane finish oli üldkokkuvõtte mõttes otsustav, kuid jäime Kaden Grovesiga sama sekundi sisse. Olin enne finishit äsja äraminekukatses ja finishis mul lihtsalt jõudu enam polnud,“ rääkis Mihkels. Ta lisas, et olenemata kõigest on tal hea meel, sest unistas etapivõidust ning see eesmärk sai täidetud.

 

Kõiki Tour of Estonia tulemusi vaata SIIT.


Homme toimub 41. Tartu Rattaralli, kuhu on starti oodata üle 2000 ratturi. Teiste hulgas on stardis ka paljud tuurist osa võtnud tiimid, nende seas Tanel Kangert, Norman Vahtra, Madis Mihkels, Mihkel Räim jt.

 

Rohkem infot: www.tartumaraton.ee

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee