et en

Uudised

Prindi
25.05.2023

Kahe etapiga Tour of Estonia stardib homme Tallinnast

Reedel startiv profiratturite mõõduvõtt Tour of Estonia ehk Eestimaa velotuur tähistab see aasta esimest suurt juubelit, sest üritust korraldatakse täpselt kümnendat korda.

 

 

Tour of Estonia 2022 Autor: Adam Illingworth

Neljapäevasel pressikonverentsil kohal olnud ATT Investments meeskonna rattur ja 2019 aasta Tour of Estonia võitja Mihkel Räim on võistluseks valmis ning usub, et tuleb põnev velotuur: “Vaadates ilmateadet võib päris põnev päev tulla. Tuul tundub see aasta tugev tulema, mis tähedab, et kaardid tuleb lahtisena hoida ning kõigeks tuleb valmis olla.” arutles Räim küsimuse üle, kes nende meeskonna liider saab olema.

 

Eesti rahvuskoondis on ka see aasta esindatud tugevate sprinteritega nagu näiteks kaks korda Tour of Estonia võitnud Karl Patrick Lauk, eelmisel aastal Tartu GP võitnud Norman Vahtra ja hetkel heas hoos olev Martin Laas. 

Rääkides sisekonkurentsist sõnab Laas: “Kui tuleb pundikas siis ilmselt olen mina liider, aga homse ilmaga on natuke ka pead vaja ja peab olema õigel ajas õiges kohas.”

 

Tartu 2024 meeskonna spordidirektor Jaan Kirsipuu kinnitab pressikonverentsil pinginaabrite juttu: “Poisid ajavad väga õiget juttu, homme puhub isegi veel tugevam tuul kui täna ja ei tea kunagi kuidas see võidusõit täpselt kulgema hakkab - kes õigel hetkel õigele nupule vajutab ja ette satub.” 

Rääkides Eesti ainukese profimeeskonna Tartu2024 taktikast ütles Kirsipuu: “Kastanid peaksid tulest välja tooma meie kogenumad poisid Markus Pajur, Siim Kiskonen ja võibolla mõni noorem ka.”

Tuuri teise etapi kohta ütles vanameister Kirsipuu: “Laupäevane Tartu etapp sõltub homse etapi tulemustest natuke, sest see määrab ka võistkondade taktika.”

 

Välismaa sõitjatest olid pressikonverentsil esindatud Maloja Pushbikers meeskonna rattur, Itaallane Filippo Fortin ja Restaurant Suri - Carl Ras esindaja Taanlane Rasmus Bøgh Wallin, kes mõlemad stardivad Tour of Estonial esimest korda. 

 

“Olen homme algava tuuri eel põnevil, nägin, et homsel etapil on palju avatud lõike ehk tõenäoliselt palju küljetuult. Homse finishi vaatasin ka üle, see on küllaltki tehniline, aga mulle see sobib.” sõnas kogenud Itaallane Fortin, kellel on käimas juba kaheteistkümnes hooaeg profina.

 

Tugev Taanlane Wallin loodab, et juba homme saab vahed sisse teha ning ütles, et tunneb ennast munakividel pigem hästi. Küsimuse peale, kuidas talle meeldib Eesti ütles Taanlane lihtsalt: “Eesti on sile ja mulle see meeldib.”

 

Võistluste peakorraldaja Indrek Kelk sõnas, et suured hinnatõusud on ürituse eelarvele tõsise jälje jätnud ning seetõttu ei ole velotuuril kavas see aasta ka proloogi. “Kerge ei ole ka Tartu Rattaralliga, mille korraldamine tundub iga aastaga keerulisemaks minevat, aga kuidagi me selle tehtud peame saama.”

 

Teist korda toimub ka Ladies Tour of Estonia, samas formaadis nagu eelmine aasta - ühe etapiliselt Tartu linnas ja selle ümbruses. “Esimese aasta tagasiside oli väga postitiivne ja visioon on selle ürtusega ka edasi minna ja ka Eestis üha populaarsust koguvale naiste jalgrattaspordile veel tuult tiibadesse puhuda.” ütles Kelk

 

 

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee