et en

Uudised

Prindi
24.05.2024

Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi võitis Norman Vahtra

Tugeva vastutuulega sõideti täna Tour of Estonia esimene etapp Tallinnast Tartusse. Etapi võitjaks tuli Lossi tänava tõusul Eesti koondise esindaja Norman Vahtra.

Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapp. Autor: Andri Tallo.

Võidusõidu alguses, umbes kümnendal kilomeetril, eemaldus peagrupist neljapealine jooksikute grupp. Jooksikuteks olid Lukas Vernersson (Rootsi rahvuskoondis), Dominykas Burka (Energus Cycling Team), Vladyslav Magokon (Soome rahvuskoondis) ning eestlane Martti Lenzius (Voltas-Tartu2024 BY CCN).

 

Esimeseks vahefinishiks Järva-Jaanis (83,1 km) oli Soome rahvuskoondise rattur maha jäänud ning jooksikute seas olid veel kolm ratturit.

 

Teises vahefinishis Jõgeval ning esimeses mäefinishis Luual oli ratturite koosseis sama. Küll aga toimusid muutused enne Kukulinna mäefinishit, kus maha jäi Dominykas Burka ja liidritega liitus Rootsi rahvuskoondise esindaja Jonathan Ahlsson.

Pärast Kukulinna mäefinishit jäi eestlane Martti Lenzius maha ja ette jäid kaks rootslast, Jonathan Ahlsson ning Lukas Vernersson. Õige pea jäi vahe pelotoniga üha väiksemaks ning enne Tartut püüti mehed kinni.

 

Võidusõit otsustati Lossi tänava tõusul ning väikese vahe sai teistega tõusul sisse Eesti koondise esindaja Norman Vahtra. „Enamuse ajast oli vastutuul ja väga keeruline polnud, sõitsime madala intensiivsusega. Alates Palamusest tahtis Poola tiim aktiivsemalt sõita, aga Uno-X surus oma tahtmise peale,“ selgitab Vahtra sõidu kulgu.

 

„Meil oli kahekesi Karl-Patrick Lauguga jagatud liidriroll ja Vudila ristis ütlesin talle, et kas aitad mind ja ta oli nõus. Oleksin võinud enne Lossi tänava tõusu olla veidi eespool, aga õnneks olid head jalad ja sain mööda teistest,“ selgitab ta. Homse sõidu suhtes on ta optimistlik: „Homme tahaks ikka üldvõidu koju tuua“.

 

Teisena lõpetas Tallinn-Tartu etapi lätlane Maris Bogdanovics (Läti rahvuskoondis) ning kolmandana taanlane Mads Andersen (Airtox-Carl Ras), kes kaotasid eestlasele nelja sekundiga.

 

Esikolmikule järgnesid eestlased Oskar Nisu (Ferei Quick-Panda Podium) ning kahekordne meister Karl Patrick Lauk, esikümnesse mahtus veel seitsmendana lõpetanud Rait Ärm, Oskar Küüt sai kümnenda koha ning tema järel finišeeris Siim Kiskonen (mõlemad Voltas-Tartu 2024).

 

 

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee