et en

Uudised

Prindi
21.05.2013

Tour of Estonia velotuur stardib vähem kui kahe nädala pärast 17 meeskonnaga

 

Sellel aastal esmakordselt toimuv Tour of Estonia 2013 on Eestisse meelitanud 17 tugevat profimeeskonda, kes asuvad võistlustulle juba 30. mai hommikul, kui Viimsis toimub velotuuri esimene etapp. 

 

Tallinn-Tartu GP 2012

Tugevamate meeskondadena saab kindlasti esile tõsta kolme pro-kontinentaalmeeskonda: Androni Giocattoli – Venezuela (VEN), CCC Polsat Polkowice (POL) ja ka eelmisel aastal osalenud Rusvelo (RUS). Kontinetaalmeeskondadest on uued huvitavad osalejad Amore & Vita (UKR) meeskond, kus sõidab ka eestlane Mihkel Räim; Astana (KAZ) järelkasvutiim, Synergy Baku Cycling Project (AZE) ja Concordia Forsikring – Riwal (DEN).

 

 

Taas on stardis ka varasematel aastatel Eestis edukalt esinenud Christina Watches – Onfone (DEN) ja Rietumu Delfin (LAT). Rahvuskoondistest on kindlasti tugevaima koosseisuga Eesti koondis, kus eelmise aasta Tartu GP võitu tuleb kaitsma ka Rene Mandri.

Meeskondade info

 

Võistluste direktor Indrek Kelk: „Kuna tegu on üsna ühtlase tasemega meeskondadega, siis on favoriite väga raske välja tuua. On tõenäoline, et pro-kontinentaaltiimid üritavad oma jõu ja kogemuse pealt kõrgemaid kohti saavutada, kuid konkurentsi pakuvad neile kindlasti ka tugevad kontinentaaltiimid.“

 

 

Tour of Estonia kuulub Estonian Cycling Weekendi programmi ning saab alguse 30. mail. Kolme päeva jooksul sõidetakse kokku neli etappi – 30.05 hommikul toimub Viimsi-Randvere ringil grupisõit, päeva teine pooletapp toimub Tallinna vanalinnas, kus eraldistardist lähevad 3 km ringile kõik tuuril osalevad ratturid. Tuuri teisel päeval, 31. mail toimub stardiga Jürist Tallinn-Tartu etapp, tuuri üldvõitjad selguvad 1. juunil, kui Tartu tänavatel sõidetakse finaaletapp, vaatemänguline Tartu Grand Prix.

Treiler

 

Estonian Cycling Weekend kulmineerub 2. juunil SEB 32. Tartu Rattaralliga, kus asuvad starti ka enamus profisõitudel osalenud ratturitest.

 

 

Estonian Cycling Weekend toimub 30. maist 2. juunini.

Tour of Estonia programm


SEB 32. Tartu Rattaralli programm: http://tartumaraton.ee/seb-32-tartu-rattaralli-programm-3248

 

 

Pressile on kuni 27. mai kell 17.00 avatud elektrooniline akrediteerimisvorm

Eestimaa velotuuri korraldamist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Neutral Service:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

  • LIVE veebiülekanne:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee