et en

News

Print
19.03.2015

Kolmandal Tour of Estonial stardib rekordarv rattureid

28.mail startiv Eesti rattahooaja tippsündmus toob taaskord Eesti teedele sajad profiratturid üle kogu maailma. Osalejate hulk selle aasta tuuril on suurem kui kunagi varem - tänase seisuga on end võistlustele üles andnud 19 meeskonda, nende hulgas kaks prokontinentaaltiimi, 14 kontinentaaltiimi ja kolm rahvuskoondist. 

Foto: Karli Saul

„Maksimaalne meeskondade arv, mida selle aasta tuurile vastu võtame, on 20 ning see tagab ligikaudu 150 mehelise startijate hulga. Tänase seisuga ootame lõplikku vastust veel mõnelt prokontinentaaltiimilt ning siis saame nimekirjad lukku panna. Meeskondade huvi Tour of Estonial osalemise vastu on järjest kasvav. Nii head seisu nii varases ajastaadiumis, nagu sel aastal, ei ole meil varem olnudki,“ selgitab olukorda võistluste direktor Indrek  Kelk.

 

Meeskondi hinnates nendib Kelk, et seekordse tuuri kaalukaimad nimed on kindlasti just prokontinentaaltiimid TEAM NOVO NORDISK ja RUSVELO, kes sõidavad kontinentaaltiimidest tasemelt tugevamaid võidusõite ning peaksid suutma domineerida. "14-st kontinentaalmeeskonnast on aga raske kedagi nimeliselt eelistada, sest 8-10 neist on tasemelt väga ühtlased. Teades siiski Saksamaa rattaspordi taset loodame, et just nende kolm meeskonda suudavad oma organiseeritusega tuua võidusõitu veelgi enam põnevust ja strateegiamängu. Alati on ennast  heal tasemel näidanud ka taanlased (RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM) ja poolakad (ACTIVE JET),“ ütleb ta.  

 

Kahjuks ei näe me selle aasta tuuril eelmise aasta võitjat Eduard Michael Grosut koos oma meeskonnaga Nippo Vini Fantini. „Põhjuseks on asjaolu, et koos meie alalise külalise, tugeva Poola profitiim  CCC Sprandi Polkowicega on nad saanud wild card´i kutse Giro d`Italiale, mis toimub samal ajal,“ selgitab Kelk.

 

"Loomulikult loodame, et seekordselgi tuuril sekkuvad kõrgete kohtade nimel võitlusse ka Eesti koondise sportlased ning eelkõige Gert Jõeäär, kelle peaks tema tööandja Cofidis selleks ajaks vabaks andma," lisab võistluste direktor.

 

Käesoleva aasta tuuril võtavad ratturid mõõtu kolmel päeval. Velotuuri kahe põhietapi toimumisaeg ja -koht on lõplikult paigas: 29.mail toimub traditsiooniline Tallinn-Tartu etapp ning tuuri üldvõitja selgitatakse välja 30.mail, kui Tartu linnaringidel peetakse finaaletapp Tartu GP. Küll aga on hetkel veel lõplikult kinnitamata Tour of Estonia avapäeva toimumispaik. "Kuna jätkuvalt on keeruline finantseerida avaetapi korraldamist Tallinna vanalinnas, siis pöördumegi siinkohal Põhja- või Lääne Eesti omavalitsuste poole. Juhul kui mõni sealne vald või linn sooviks, et tuuri etapi algus või lõpp oleks nii sel kui ka eelseisvatel aastatel just nende juures, palume esimesel võimalusel korraldajatega Klubist Tartu Maraton ühendust võtta," kutsub Kelk omavalitsusi üles lööma kaasa maineka rattaürituse korraldamisel.   

 

Päev pärast tuuri, 31.mail stardib enamus eliitsõitjaid koos tuhandete teiste rattasõpradega 34.Tartu Rattarallil.

 

Tour of Estonial osalevad meeskonnad 

Tour of Estoniat tutvustav videoklipp  

Tartu Rattaralli lisainfo

  • Grand sponsors:

  • Grand sponsors:

  • Supporters:

  • Media Partner:

  • Official Car:

  • Supporting institutions:

  • Leader jerseys:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Phone: +372 515 0360     Fax: +372 7422 536     E-mail: tartumaraton@tartumaraton.ee