et en

Uudised

Prindi
26.05.2023

Itaallane Filippo Fortin võitis munakividel lõppenud Tour of Estonia Tallinn-Tartu etapi

Saksamaa meeskonna Maloja Pushbikers ridades pedaaliv Filippo Fortinvõitis Tour of Estonia  Tallinn-Tartu etapi. Teise koha sai eestlane Markus Pajur (Team Tartu2024) ja kolamandaks tuli võitja meeskonnakaaslane hollandlane Roy Eefting.

2023 Tour of Estonia esimese etapi võitja Filippo Fortin. Pildi autor: Adam Illingworth

Tänane 193,1 km pikkune Tallinn-Tartu etappi eel ootasid enamus meeskonnad küljetuult ja närvilist sõitu, kuid lõpuks Tartusse jõudis siiski päris suur grupp ning võitja sai välja selgitatud alle Lossi tänava tõusul.

 

Etapivõitja Fortin ütles peale finishit, et on enda ja meeskonna sooritusega väga rahul: “Küljetuult oli palju ning sõit oli närviline, kuid mina proovisin hoida ennast varjus ja ees mitte väga palju tööd teha.”

Ka rohelise särgi enda selga saanud Fortin sõnas: “Tulin lõputõusule peale heal positsioonil ning sealt edasi oli ainult vaja tugevasti vändata.”

 

Fortini meeskonnakaaslane ja lõpuks kolmandaks tulnud Roy Eefting võitis mõlemad mäefinishid ja kannab homsel etapil punast särki.

“Homse etapi plaan on see, et läheme kindlasti kollast särki kaitsma” lisas etapijärgse intervjuu lõpus Fortin.

 

Esimesel etapil teise koha saanud Markus Pajur tundis ennast etapi esimeses pooles kehvast: “Paar korda jäin tegelikult üldse tagumisse gruppi, aga minu õnneks jooksid grupid alati kokku ja lõpupoole oli tunne palju parem. Finishi tõusule ei tulnud ma tegelikult ideaalsel positioonil, kuid lõpuga ma tegelikult tulin päris paljudest mööda”

 

Pärast tänast etappi on ka üldarvestuse poodiumil sama järjestus nagu etapil ehk: Filippo Fortin, teisel kohal on Pajur ning kolmas Eefting.

Valge ehk parima noorratturi särgi sai enda selga leedukas Rokas Adomaitis(Tartu2024) ning parim meeskond oli Maloja Pushbikers.

 

Tänaseid tulemusi näeb SIIT.

 

Homne programm algab Ladies Tour of Estoniaga (104,2 km) ning seejärel sõidetakse Tour of Estonia teine ja viimane etapp ehk Tartu GP (164,8 km).

 

Pühapäeval toimub  42. Tartu Rattaralli, kus profiratturitega sõidab koos pea 3000 harrastajat. Valikus on 128, 60 ja 27 km distantsid.

  • Suurtoetajad:

  • Suurtoetajad:

  • Toetajad:

  • Meediapartner:

  • Autopartner:

  • Toetavad ametkonnad:

  • Liidrisärgid:

Klubi Tartu Maraton MTÜ - Laulupeo pst 25, 51007 Tartu
Telefon: +372 515 0360     Faks: +372 7422 536     E-post: tartumaraton@tartumaraton.ee